• Свеж
Примарен Сребрен Сребрен Родиум Дијамант И Светло Син Топаз Прстен

Примарен Сребрен Сребрен Родиум Дијамант И Светло Син Топаз Прстен

DEN 5838.40

Од стока
Во продавницата

Позајмете сјај и елеганција на вашиот изглед со овој син топаз и дијамантски прстен. Елегантно дизајниран од сребро обложено со родиум, овој прстен покажува Швајцарски син топаз во форма на овална форма од 7х5мм со треперлив бел кружен дијамантски акцент за пенлив изглед. Овој прстен е достапен во големина на прст 8, скапоцен камен тежи 0,60 cttw, а ширината на опсегот е 2mm.Метална Тежина : 2,37 Gramsjewelly Тип : Fine Ring Стил : Скапоцен камен И Дијамант Ring Gender : Женски метал : Sterling Silver Metal Боја : Бела Лента Ширина : 2mmring Големина : 8solidgemstone Детали : Тип : Швајцарски Сини Topaz Shape : Oval Size : 7mm x 5mmweight : 0.60 cttwquanty : 1jewwantition : prongdiamond детали : Облик : тркалезна големина : 1mmweight : 0.01 Cttwquanty : 2 Накит Поставување : prongy вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја на Потекло : Кина Стерлинг Сребро, родиум-обложен, Цврст, Дијамант, Скапоцен камен.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне