• Свеж
X11SPI-TF XEON MAX - 1TB DDR ATX

X11SPI-TF XEON MAX - 1TB DDR ATX

DEN 7999.84

Од стока
Во продавницата

ДО Ксеонски Матични Плочи - Штекер P (LGA 3647) ОДБОРИ за поддршка На Intel Xeon Скалабилни Процесори / Приклучок P (LGA 3647) новата генерација На Supermicro X11 UP серверите нудат највисоки нивоа на перформанси, ефикасност, безбедност и приспособливост во индустријата до : 1 TB DDR4 2666 MHz во 8 DIMM слотови по јазол, 7 pci-e слотови, SAS 3.0 /Sata 3.0 /NVME hot-SWAP hdd/SSD поддршка, 1gbe/10gbase-T/10g SFP+ опции ЗА вмрежување, sata Диск-на-модул (Дом) И ipmi 2.0 плус kvm со посветен lan. Производител на чипсети : Поддржан Интелтотален Процесор : 1 Приклучок За процесор : Приклучок P LGA-3647процесор Поддржан : Xeonnumm На Слотови За Меморија : 8мемориски Фактор На Форма : Rdimm Мемориски Фактор : ДИММ Мемориски Фактор : Lrdimm Максимална Меморија : 1 Tbmemory Брзина Поддржана : 2.67 Ghzmemory Брзина Поддржана : 2.40 Ghzmemory Брзина Поддржана : 2.13 Ghzmemory Брзина Поддржан : 1.87 Ghzmemory Брзина Поддржан : 1.60 ghzmemory технологија : ddr4 Sdram Контролер Тип : сериски At/600rad Поддржани : YESRAID НИВОА : 10 Плетенка Нивоа : 1 RID нивоа : 0 ONBOARD ВИДЕО : Вграден Видео Chipsetgraphics Контролер Производител : Aspeed Графички Контролер Модел : Ast2500audio Канали : 7.110 G Igabit Ethernet : yesnumber на вкупно Проширување Слотови : 5total БРОЈ на pci експрес слотови : 5number На Pci Express X4 Слотови : 1number на Pci EXPRESS X8 Слотови : 2number На Pci EXPRESS X16 СЛОТОВИ : 2total Број На Usb Порти : 4numb Од Usb 3.0 Порти : 2vga : Yesnumber На Sata интерфејси : 10број На М.2 Интерфејси : 1вотален број На Вградени Usb Порти : 7БРОЈ на usb 3.0 Порти : 3форм Фактор : Атх Ширина : 12дептина : 9.6"C Компатибилност : ШАСИЈА : Sc813mftqc-350cb2 Sc813mftqc-R407cb Sc113mac2-341cb sc113mac2-R606cb Sc512f-350b Sc823tq-653 LPB sc213lt-600lpb Sc825tqc-r740lpb SC833 T-653b СУПЕРСЕРВЕР : sys-5019 P-Mtsys-5019p-Mtr " Интел Ксеон Скалабилни Процесори, Еден Приклучок P (Lga 3647). 10 x SATA3 (6 Gbps) преку C622. 8 х 288-пин DDR4 DMM слотови.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне