• Свеж
Органски Сертифицирани Органски Памучни Женски Влошки, Заштита За Мајчинство Преку Ноќ, Броење, Рамно Спакувано

Органски Сертифицирани Органски Памучни Женски Влошки, Заштита За Мајчинство Преку Ноќ, Броење, Рамно Спакувано

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Нашите тенки, но супер абсорбента женски влошки нежно обезбедуваат количина на заштита што ви треба. Органските производи за хигиена на брендот СЕ ТЕСТИРААТ И се покажува дека апсорбираат Исто Како И Секогаш и Тампакс.Органски Памучни Женски Влошки, Заштита Преку Ноќовие менструални влошки без хемикалии се специјално дизајнирани за тежок проток и носење преку ноќ. рн балансирана за чувствителна кожа, без белило со хлор, без латекс, без парабени, без парфеми, БЕЗ СОК и без пластика или вештачки материјали. Органски беше докажан далеку супериорен во сите аспекти на удобноста на кожата, додека обезбедува ненадмината апсорпција, иако Органски не содржи абсорбента материјали направени од човекот. Органик гордо ја прикажува 100% памучна заптивка-всушност, дури и нашето пакување е направено од 100% рециклиран материјал.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне