• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Модел на светска мапа на светска мапа xii“ уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „Модел на светска мапа на светска мапа xii“ уметност од Моира Херши

DEN 253.76

Од стока
Во продавницата

Уметник : Моира Хершејсубјект : Апстракт Стил : Скандинавскапродукција Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сиви дамки и триаголници над закрпи на розови и нијанси на сива боја на бела позадина. Истакнати бои : Бело по дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во Wild Apple. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. По дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. - Сиви дамки и триаголници над закрпи од розова и нијанси на сива боја на бела позадина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне