• Свеж
Избор на Сем, полнети кора пиперони замрзнати пица 29,45oz

Избор на Сем, полнети кора пиперони замрзнати пица 29,45oz

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Уживајте во вулгарната добрина на изборот на Сем, полнета пиперони пица. Нашата кора од пица е исполнета со моцарела што ја наводнува устата, азиго и романо сирења за неодолива комбинација на вкус. Ние ја врзуваме оваа пица со вкусен сос од домати, мешавина од италијански сирења и билки и солени дели пиперони. Послужете парче со салата, стапчиња од целер и безболни топли крилја во сино сирење облекување за крајниот оброк. Без разлика дали станува збор за ручек, време на време, или забава, изборот на Сем, полнети со кора од пиперони, пица. Со нашиот широк спектар на производи што опфаќаат намирници, спакувана храна, претходно спакувана дели, млечни производи и замрзната храна, ви нудиме прилагоден асортиман кој е иновативен и примамлив. Нашите автентични производи се инспирирани од нашето гордо наследство и денес им се верува од милиони клиенти кои ги користат низ целата нација. Изборот на Сем, полнета кора пиперони пица, 29,45 мл : Класична пиперони пица. Кора полнета со три вида сирење. Подготвени за помалку од 30 минути. УСДА провери. 16g протеини по порција. 6 порции по пица. 29,45 мл кутија. Чувајте замрзнати додека не се подготвени да уживате.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне