• Свеж
Мое дете на Картер, бебе девојче, кардиган, каросерија и облека за пантолони, сет

Мое дете на Картер, бебе девојче, кардиган, каросерија и облека за пантолони, сет

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Нови стилови, иста голема вредност. Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му верувате од Картер. Да се ​​облечеме е лесно со облека што ја прави-нота! Од моето дете на Картер, овој сет од 3 парчиња започнува со каросерија со кратки ракави со памук со ребра, во кој има мали цвеќиња, плус проширување на рамената и прилепувањата на нозете за да ги задржи промените брзо. Супер меки панталони панталони за блокирање имаат затегната еластична лента за половината за целодневно удобно вклопување. И, сето тоа се исклучи со руби-руно јакна Руби за дополнителен пријатна стил (со лак на врвот!) Сет со 3 парчиња вклучува : еден каросерија, еден кардиган и една панталони за влечење. Телоскут : 100% памучно ребро; кратки ракави; преклопување на рамената; сеопфатно цветно печатење; Силните прилепувања продолжуваат со абење, миење, повторете. Кардиган : 100% полиестерско руно; долги ракави; Стил на качулка; поштенски фронт; peplum полите со детали за лак. Панталони : 100% памук меѓусебно; покриена еластична лента за половината; сите точки на полкови. Големини новороденче-24м. Машина за перење. Увезени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне