• Свеж
NANA S-BAR W Sides Мајки Ден прстен 1 до мулти-камен подарок-10K жолто злато со големина од 8-камен со 8-камен со големина на 8-камен со големина на жолто злато

NANA S-BAR W Sides Мајки Ден прстен 1 до мулти-камен подарок-10K жолто злато со големина од 8-камен со 8-камен со големина на

DEN 2450.72

Од стока
Во продавницата

Оваа прекрасна лента за возрасни унисекс S со страничен камен прстен е персонализиран и прилагоден за вас. Овој класичен S, со страничен камен мајчински прстен доаѓа со ваш избор од 1 до 6 симулирани родени камења во сребро или цврсто 10 карат бело, жолто или розово злато. Сребрениот прстен е достапен само платина за да изгледа и да се чувствува како платина. Тркалезниот брилијантен пресек симулирана матични камења измери 3,0мм секој. Тој е широк 4,2 мм и дебелина од 2,7 мм. За повеќе информации, погледнете ја сликата CAD на овој список. Службата на брилијантноста цирконија е убава, пожелна замена за дијамантите. Тоа е практично беспрекорно, додека повеќето дијаманти имаат внатрешни подмножества или надворешни флеки. Чистата брилијантност цирконија има дисперзија на индекс на рефракција и цврстина, така што оптички блиску до дијамантите дури и накит не можат да ја кажат разликата со голо око. Сребрената сребро е одраз и ја огледало душата, се вели дека носи смиреност и рамнотежа на носителот. Стерлинг среброто е познато како метал на емоции, loveубов и заздравување. Брзо да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што giving дава неверојатен подарок. Овој прстен исто така може да биде подарок за вашиот значаен друг, особено кога се надевате дека ќе изградите силна врска со неа и ќе ја најдете како ја грабнува, откако ќе му ја претставите на неа. Прстенот изгледа како најубаво уметничко дело и дава Вие чувство на достигнување кога ќе ја претставите со тоа. Време е да направите нешто за вашата мајка. Подарете ја крајната лента со странични камени мајки, каде што едноставноста се издвојува за часот и убавината на овој елегантен прстен, толку вештачки дизајниран што скоро ќе го однесе здивот. Прстенот на мајките исто така ја симболизира силната врска помеѓу двајцата. Значи, тоа всушност би било форма на покажување на вашата благодарност без прибегнување кон долги нацртани зборови. Одете напред и создадете визија во метал и камен само за мама најмила . оваа бар со странични камења Елегантен прстен е персонализиран и прилагоден за вас. Прекрасен мајчински прстен украсен со S-Bar Setter Set 1 до 6 круг брилијантен пресечен симулиран родилен камен во сребро или цврсто 10 карат бело, жолто и розово злато. Симулираните камења за раѓање мерат 3,0мм секој. Тој е широк 4,2 мм и дебелина од 2,7 мм. За повеќе информации, погледнете ја сликата CAD на оваа листа . На жолтото јазиче можете да го прилагодите овој прстен целосно од 1 до 6 симулиран роден камен лево надесно. Ако ни дадете само еден месец за раѓање, ќе добиете прстен од 1 камен. 3 месец на раѓање три камени прстен и така натаму на шест кутии број 1 за дете број 1 пример март во полето број 2 Ве молиме кажете ни за раѓање месец Детето број 2 во полето број 3 Ве молиме кажете ни го месецот за раѓање Дете 3 во полето 4 Ве молиме кажете Месец за раѓање на САД, Дете 4 во кутија број 5 Ве молиме, кажете ни го месецот за раѓање Детето број 5 и акцентот на раката со симулирани родилни камења со граница на полирани цевки од огледало; Овој прстен е направен во стерлинг сребро или цврсто 10 карат цврсто злато. Ве молиме, одберете ја големината на прстот и квалитетот на металот што го посакувате прво. Ние презентираме специјален бар со странични камења на мајчиниот прстен на Денот на мајката. Подарете ја вашата мама или најмила, што прстенот на овој крајниот мајки посакувајќи го нејзиниот посебен ден да биде благословен со сонце, насмевки, loveубов и среќа. Прекрасен подарок за мама или за специјална дама во вашиот живот! Имаме 100% успех со овој бар со странични камења ringвонат.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне