• Свеж
Мамо: Лондон Студио Фрлија Саундтрак-ЦД

Мамо: Лондон Студио Фрлија Саундтрак-ЦД

DEN 303.04

Од стока
Во продавницата

Сценската Врата со задоволство го презентира дебитантското цд издание на Снимањето На Актерската Екипа "Маме" Во Лондон Во 1969 година. Музичката "Мама" на џери Херман, базирана на романот "Тетка Мам" На Патрик Денис од 1955 година, сосема со право се смета за едно од најиконските парчиња музички театар произведени во 1960-тите. Во Кој има плетеницата на хит песни, вклучувајќи "Тоа Е Денес", "Отвори Нов Прозорец", "Ако влезе Во Мојот Живот", "Ние Треба Малку Божиќ", "Пазувите Пријатели" и насловната песна, " Мамо 'Резултатот го потврдува вистинското место на Херман во Пантеонот На Големите Композитори. Отворајќи Се На Бродвеј Во Мај 1966 година и водејќи вкупно 1504 настапи, продукцијата имаше пламена патека тони наградувана изведба На Ангела Лансбери во насловната улога. "Мамо" се префрли со многу помпа на Лондонскиот Вест Енд Во 1969 година, А Џинџер Роџерс ја играше издувната И поголема од Животната Мама Денис. "Маме" беше отворен Во Театарот Ројал Друри Лејн на 20 февруари 1969 година и водеше 448 претстави. Иако еден сегмент Од настапот На Роџер со Лондонската Екипа беше изведен и зачуван за Време На Настапот На кралската Сорта таа година, Оригиналниот Лондонски Албум На бернард Делфонт и продукцијата на Харолд Филдинг никогаш не се оствари. Пред отворањето на шоуто во лондон, Главната мала етикета сними студиски албум на "Маме" во продукција На Норман Њуел Во Студиото Аби Роуд. Снимен на 5 јануари 1969 година, албумот на актерската екипа на Британското студио ја глуми популарната актерка Берил Рид како Маме. За време На снимањето, Рид се возеше високо на успехот на неодамна објавената филмска адаптација на "Убиството На Сестрата Џорџ", улога за која ја освои Наградата Тони за"Најдобра Изведба На Водечка Актерка во Претстава" во 1966 година. Рид не беше непознат За Џери Херман откако ја отпеа улогата На Доли Леви на снимката од студиото од 1965 година на " Здраво, Доли!'за МФП. Комичарката И пејачка Џоан Тарнер беше избрана За Вера Чарлс. Во текот На 1950-тите, Апоан Тарнер беше една од најпопуларните и најплатените забавувачи во Велика британија со нејзиниот уникатен бренд на комедија интерполирана со операта. Класично обучен сопран, импресивниот вокален опсег од четири и пол октави На Тарнер ја направи хит во разновидност и нејзината изведба блеска на снимката "Мам". Главната мала актерска екипа на студиото "Маме" беше заокружена со етаблирани пејачи на сесии, вклучувајќи Ги Пат Витмор, Чарлс Јанг и Фред Лукас, сите кои беа познати имиња поврзани со многуте Лондонски Студиски Албуми Одast. Објавен како дел од"Буџетската Серија" на Мајор Малолетник, албумот беше добро дистрибуиран и се покажа популарен, особено во отсуство на Оригинален Лондонски Албум. Сценската Врата сега го презентира цд-дебито На Албумот " Мам " Во Лондонскиот Студио Во Лондон, дигитално ремастериран од стерео лента. Вклучени како "Бонус Песни" се ретките страни На Џоан Тарнер од 1954 година на "Валцерот За Враќање Дома" и " Валцерот Во Сенка "(од тв серијалот НА БИ-БИ-Си "Биографијата На Текман") снимени за етикетата На Филипс со Воли Стот и Неговиот Оркестар. Лондонскиот Студиски Албум " Мам " Од 1969 година е издание со ограничено издание од само 500 единици. Мамо : 1969 Лондон Студио Фрлија Саундтрак-Цд Рекорд Етикета : Фаза Увоз На Врата. Музички Жанр : Саундтрак.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне