• Свеж
Дорман 696-Црево За Внесување Воздух На Моторот За Специфични Модели На Хонда, Црно Одговара избери: 2008-ХОНДА АКОРД ЕКСЛ, 2012 - ХОНДА КРОСТУР

Дорман 696-Црево За Внесување Воздух На Моторот За Специфични Модели На Хонда, Црно Одговара избери: 2008-ХОНДА АКОРД ЕКСЛ,

DEN 383.84

Од стока
Во продавницата

Ова црево за довод на воздух на моторот е дизајнирано како директна замена за оригиналното црево за внесување опрема. Дизајниран за совршено вклопување и лесна инсталација, ги вклучува сите потребни фитинзи. Изработени од квалитетни материјали за долг работен век. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-одговара и функционира како оригинална опрема. Квалитетна конструкција-произведена од премиум материјали за долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Тестиран квалитет-претрпе тестирање за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хонда Спогодба : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Хонда Кростур : 2012, 2013, 2014, 2015. Дополнителни Карактеристики Материјал : Гума.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне