• Свеж
20 ВЕК ЖЕНИ: МУЗИКА ОД ФИЛМ Ва-20 Век Жени: Музика Од Филм Ва-Винил

20 ВЕК ЖЕНИ: МУЗИКА ОД ФИЛМ Ва-20 Век Жени: Музика Од Филм Ва-Винил

DEN 256.00

Од стока
Во продавницата

Винил лп притискање. Оригинален саундтрак на филмот од 2016 година. Семејната драма на мајк Милс Од 20 Век Жените добија признание од критиката од нејзината светска премиера минатиот октомври. Индиевирс го поседува Дејвид Ерлих вели дека Неговите Мелници "најдобар филм"; и дека неговиот цитат; млитав, лесен и убаво запаметен.филмот ја следи Доротеа Филдс (Анет Бенинг), решителна самохрана мајка во средината на 50-тите години, која го воспитува својот адолесцентен син Џејми (Лукас Џејд Зуман) во 1979 година, момент полн со културни промени и бунт. Доротеа бара помош од две помлади жени во џејми воспитување-слободен дух панк уметник Аби (Грета Гервиг), и такт и провокативен тинејџерски сосед Џули (Ел Фанинг). Жени од 20 Век : Музика Од Филмот (Винил).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне