• Свеж
ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Тојота Приус 1.5 Л ХИБРИД 2004-2009

ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Тојота Приус 1.5 Л ХИБРИД 2004-2009

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Промената на филтерот за воздух на моторот е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите и долговечноста на моторот. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се заменува на секои 12 месеци или 12.000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена – бараат малку, или без алатки и само неколку минути од вашето време. ЕКОГАРД XA5698 КОМПАТИБИЛЕН СО : . Тојота Приус 1.5 Л ХИБРИД 2004-2009 КОМПАТИБИЛЕН Со Тојота Приус 1.5 Л ХИБРИД 2004-2009. ЗАМЕНУВА FRAM CA10159, PUROLATOR A25698, TOYOTA 17801-21040, WIX 49116. ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ со менување на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12.000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственикот на вашиот автомобил); за да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност. Одговара Изберете : 2004-2009 ТОЈОТА ПРИУС 4 Цил 1,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне