• Свеж
Мишелин Првенство Турнеја А С Цела Сезона 245 40Р 94В Патничка Гума Одговара: -Шевролет Малибу ЛТ, 2013-Шевролет Малибу ЛТЗ

Мишелин Првенство Турнеја А С Цела Сезона 245 40Р 94В Патничка Гума Одговара: -Шевролет Малибу ЛТ, 2013-Шевролет Малибу

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Мишелин Првенство Турнеја A/S 245/40 R19 94woverviewmicemice Турнеја На мишелин A / S е гума за сите сезони што обезбедува исклучително ракување на патот. Дизајниран за седани, купеа, Џипови и Теренци, се одликува со специјален дизајн За Контрола На Удобност со технологија за Подесување На Намалување на Бучавата НА ПИЈАНО за да обезбеди непречено, тивко возење. Неговите неколку шипки го минимизираат нерамномерното абење покрај тоа што даваат одличен стисок во влажни и лесни снежни ситуации. Широките надворешни блокови на рамената го подобруваат сувото ракување додека убедливите жлебови ја евакуираат водата за да спречат хидропланирање. Двостепената обвивка од полиестерски кабел ја подобрува удобноста и стабилноста. Напредната гума ја одржува флексибилноста на шарата при ниски температури. Страничните агли на жлебот и цик-цак шипките го зголемуваат зафатот за снег. Големина : 245/40Р19. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне