• Свеж
Нортлајт 20 ПРЕДВОДЕНА Осветлена Црно-Бела Гном Божиќна Фигура

Нортлајт 20 ПРЕДВОДЕНА Осветлена Црно-Бела Гном Божиќна Фигура

DEN 303.84

Од стока
Во продавницата

Додадете мистична волшебност во вашиот празничен декор со овој шармантен дедо мраз гном. Гномот носи црно-бела плетена капа со дезен и има сиво тело во форма на конус. Неговиот нос доаѓа осветлен со топла БЕЛА ЛЕД светлина. Ова мало момче ќе го привлече вниманието на вашите гости оваа празнична сезона. Можете да го поставите на вашата маса на крајот на каменот или дури и да го дадете како подарок. Карактеристики : Гном Дедо Мраз Божиќ декор. Гномот носи бела и црна плетена зимска капа. Зимската капа има дизајн со пруги и точки. Шапката е свиткана и зашилена на врвот. Се одликува со долга сива брада и кружен беж нос. Носот е осветлен со топло бело ПРЕДВОДЕНО светло. Овој гном е обликуван како конус со сива обвивка. Потребни се 2 батерии со ќелии со копчиња - вклучени. Практичен прекинувач за вклучување/исклучување сместен зад брадата гномс. Се препорачува само за внатрешна употреба. Димензии : 20 "H x 4.75" W x 4.75 " D. Материјали : пластика/полиестер/вештачко крзно 20 H x 4.75 W x 4.75 L во. Дедо Мраз Божиќ црно-бело гном маса врвот декор. Бело. Пластика. Се одликува со свитлива долга зашилена зимска капа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне