• Свеж
Течни Нокти Ултра Должност Полиуретанско Лепило, Низок ВОК

Течни Нокти Ултра Должност Полиуретанско Лепило, Низок ВОК

DEN 351.04

Од стока
Во продавницата

Ова полиуретанско градежно лепило нуди одлична отпорност на временските услови и флексибилност на ниски температури за силна врска и во затворени простории и на отворено и на широк спектар на материјали и површини. Се препорачува за : сврзување градежни материјали (бетон, граѓа, итн.) на подови, плочки, обработена граѓа, ормари, пена, плочи, гранит, мермер, гипс картон, керамика, огледала, пластика, винил, 1/8" мдф облоги, фурнири од тули, иверица и нафора. Широк спектар на материјали. Работи на температури од -40*Ф до 300*Ф. нема да наштети на ниту една површина. Постојана, водоотпорна врска. Формула за сите временски услови. Придонесува Кон националниот Стандард за Зелена Зграда на нахб сертификација на структурата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне