• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Малард Браун Езеро Платнена Уметност Од Харо Маас

Заштитен знак Ликовна Уметност Малард Браун Езеро Платнена Уметност Од Харо Маас

DEN 2035.52

Од стока
Во продавницата

Уметник : Харо Масасубјект : Животински Стил : Природен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има две патки во кафено езеро.Харо Масас дипломирал во 1962 година На Веркунстшуле За Графички Дизајн Крефелд, Германија. Работел како хонорарен илустратор од 1974 година и почнал да слика диви животни во 1987 година. Статии за него може да се најдат Во Списанието За Уметност На Дивиот Свет (Март/април 2003 година) и Американската Уметност (август 2000 година). Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. две патки во кафеаво езеро.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне