• Свеж
Шлајх, Коњ Клуб, Црна Шума Пастув Играчка Фигурина

Шлајх, Коњ Клуб, Црна Шума Пастув Играчка Фигурина

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Пастувот На Црната Шума е една од поретките раси во светот! Тие се загрозена германска раса на нацрт коњ, што ги прави идеални работни коњи. Од петнаесеттиот век, тие најчесто се познати како" Валдерпферде " (Вудс Коњ), бидејќи порано помагале во тешките шумарски работи. Тие лесно се препознаваат по нивната длабока до светла боја на костен и бледа до сребрена грива. Исто како и Фигурината На Пастувот На Црната Шума шлајх, гривата и опашката на коњите се густи и претрупан. Фигурината ги рефлектира овие уникатни карактеристики во деталите—од нејзината густа потврда до контрастното боење. Изработен е и од висококвалитетна пластика за издржливост и безбедност. Сега ретка раса, уникатната боја и моќта на Пастувот Од Црна Шума го прават многу посакувано животно. Реално детално за крајната игра и образовно искуство! . Фигурината е прибл. 1.181 "Л х 4.921" В х 4.724 " Х . Создадете свој пејзаж или додајте во една од вашите шлајх драмски сетови! . Фигурината е индивидуално изработена од висококвалитетна пластика.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне