• Свеж
Системот за Издувни Гасови Со Заглавие Со Црно срце се Вклопува изберете: 1967-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО

Системот за Издувни Гасови Со Заглавие Со Црно срце се Вклопува изберете: 1967-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Црно Срце Заглавие-Назад Издувен Систем; Двојна 2.5 во. 409 Цевки Од Нерѓосувачки Челик; Двоен Заден Излез; Вкл. Цевки/Спојување Стил Кросовер Цевка/Лок. Цевки/Пригушувачи/Хардвер/Полирани Совети;Лесен Нерѓосувачки Челик 409 срцето на секое возило со перформанси е издувниот систем. Хукер со своето класично лого на срцето е во сржта на издувната индустрија со децении. Многу од најмоќните возила на планетата користеле Заглавија На Хукер. Хукер продолжува да ги поместува границите на перформансите со новата линија на издувни системи за изведба на црно срце за популарните возила со доцен модел. Линијата Црно Срце е навистина платформа дизајнирана целосна програма за издувни гасови. Од прирабницата на главата на цилиндерот до издувната цевка, линијата На Црното Срце е дизајнирана да обезбеди максимална брзина на издувните гасови, растојание од земјата, стил, перформанси и квалитет! Лесен нерѓосувачки Челик 409; Нерѓосувачки Челик Обезбедува Заштита Од Корозија; Квалитетни Завари За Јачина; Тиг Со Висок Проток Заварени Пригушувачи За Апсорпција На Нерѓосувачки Челик 304; Геометрија На Цевки Дизајнирана За Максимално Растојание; Користи Фабрички Точки За Монтирање; Пригушувачи За Инсталација На Завртки Изберете : 1967-1969 ШЕВРОЛЕТ КАМАРО 8 Цил л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување За да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне