• Свеж
Лист Урбан Здравствен Тракер Паметен Накит, Издание На Розово Злато

Лист Урбан Здравствен Тракер Паметен Накит, Издание На Розово Злато

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Листот е монитор за спиење, активност и репродуктивно здравје кој ви помага да се справите со стресот преку вградени вежби за дишење. Ова паметно парче накит работи како систем за следење на вашето здравје и дава увид и корисни потсетници за да ве одржат на вистинскиот пат. Месечни циклуси плодните денови, овулацијата, периодот и внесот на контрацепција се следат преку апликацијата за да можете да имате поголема свест за вашето репродуктивно здравје. Може да се носи како ѓердан, нараквица или клип. Листот се синхронизира со апликацијата и сите ваши податоци се пренесуваат безжично. Исто така, вибрира за да ја потсети корисникот или да биде поактивен врз основа на нејзините поставени преференции. Забелешка : деталите За Поставување може да се најдат На Страница 2 и 3 Од Прирачникот што се наоѓа под Техничка Спецификација добијте увид Во спиењето дознајте за квалитетот на вашиот сон и како тоа може да влијае на вашата целокупна благосостојба. Следете ја вашата активност Следете различни дневни активности, преземени чекори, согорени калории и добијте вредни повратни информации во апликацијата. Долгите медитации Водени медитации и вежбите за дишење ви помагаат природно да развиете самосвест. Предвидете Стрес Добијте предвидување на стресот врз основа на вашите животни навики и научете кога е време да бидете проактивни за да го намалите почетокот уште пред да се случи. Следете Го Вашиот Период Научете ги криволичењата на циклусот на вашето тело со периодот тракер и календарот за плодност. ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ Отпорност На Вода : Прскање доказ Моќ : Монета ќелија батерија - 6 месец времетраење Синхронизација : Bluetooth Паметни безжична синхронизација. ШТО Е ВКЛУЧЕНО Лист Природа Розово Злато Лист Природа Тера Нараквица Роза Злато С/М Бесконечност Ѓердан Роза Злато Алатка За Замена На Батеријата. Материјали Природно дрво и хипоалергичен клип од нерѓосувачки челик. Мерења 1,9 инчи х 1,2 инчи х 0,5 инчи (Н 48мм х С 30мм х Д 13мм) Тежина : 0,64 унци (18гр). Компатибилност Android® И iphone® Лесно се поврзуваат со Apple Health или Google Fit.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне