• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Воздушен Поглед Платнена Уметност Од Алета Пипин

Заштитен знак Ликовна Уметност Воздушен Поглед Платнена Уметност Од Алета Пипин

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Уметник : Алета Пипинсубјект : Апстрактен Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има црвена и сина боја во висока апстрактна сцена.Од 2003 Година, Алета Пипин, апстрактен уметник, продолжи да го истражува и преоценува своето уметничко патување. Со апстракција како возило, таа продолжува да ја проучува бојата, длабочината, движењето и енергијата за кои се забележани нејзините апстрактни слики. Создавањето е она што го мотивира Пипин. Додека била тинејџерка цртала фигури и создавала постери за училиште. Тогаш нејзините креации ја одведоа во друга насока : брак, деца и работа. Желбата за создавање живееше инспирирајќи Ја Пипин да отвори сопствен бизнис во 1984 година. Тој бизнис на крајот ја направи листата на 50-те најголеми бизниси во сопственост на жени во Хјустон. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. црвена и сина боја во висока апстрактна сцена.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне