• Свеж
Атлетски дела момчиња технолошки руно пуловер, големини 4-18

Атлетски дела момчиња технолошки руно пуловер, големини 4-18

DEN 320.00

Од стока
Во продавницата

Овој пулвер со качулка од технологија од атлетски работи за момчиња е изработен од супер-мека ткаенина од руно и има забавен печатен маскирна. Оваа качулка има технологија Driworks која ја фаќа потта и брзо се суши за да му помогне да се чувствува најдобро. Аспираторот за затворање на прицврстувањето и „Сопствениците“ создаваат дополнителна топлина за него со одржување на студот - совршено за надворешна игра. Pocketеб од кенгур има дополнителен поштенски предел направен од траен најлон што помага да ги задржи неговите предмети безбедни и безбедни додека тој е во движење. Материјал : Поставување на тело/аспиратор/џебна торба : 100% полиестер; Trim Piecing на рамо/џеб од кенгур : 100% најлон. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Fit : Active. Деколте : прицврстен аспиратор. Затворање : стил на пуловер; Две влечни копчиња на вратот. Ракави : Долги ракави со пиштоли. Ockебови : 1 преден кенгур џеб. Карактеристики : брзо сушење; Свит на пот. Технолошкиот руно пулвер од атлетски работи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне