• Свеж
Хартија коверти, 3 4, рециклирани песочни камења, по пакет

Хартија коверти, 3 4, рециклирани песочни камења, по пакет

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Jamеј џем хартија и плик А2 песочни пасоши за рециклирани коверти за покана Направете убава презентација! Тие изгледаат едноставно, но сепак стилски. Тие се зрнеста и боја на песок, со мазна текстура што се залага за внимание. Тие безбедно ќе содржат покани за венчавки, најави, честитки, писма или деловни материјали. Мерење на 4 3/8 "x 5 3/4 ", овие коверти во стилот на брошури се произведуваат од силна, квалитетна хартија од 24lb. Тие исто така се изработени од 50% рециклирана содржина! Секој од нив има директно размавта со затворање на гума за џвакање, што цврсто запечатува. Направете зелено-пријателски гест сега со купување на овој пакет од 25 коверти! Големина : 4.375in x 5,75in Боја : Количина на песочник : 25 Боја : Песочник. Количина : 25 /пакет. Големина : A2 4 3/8 x 5 3/4 инчи. Овие коверти се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, RSVP, благодарни картички, подароци за родендени, дипломирања, празници и многу повеќе.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне