• Свеж
Прва колонија кафе и чај Прва колона кафе, Оз

Прва колонија кафе и чај Прва колона кафе, Оз

DEN 228.00

Од стока
Во продавницата

Кафе, земја, француски пазар, темно печено 12 мл (340 g) 100% кафе од Арабика. Сертифициран фер трговија. УСДА органски. Рачно печено од 1902 година. Од 1902 година, луѓето уживаа во извонредниот вкус и карактер на нашите премиум кафиња. Првата колонија е во сопственост на 96.000 лозари на кафе од регионот Антиокија во Колумбија. Нашето наследство, заедно со нивната страст, ги произведува најдобрите кафиња. Се надеваме дека уживате во секоја голтка од првата колонија кафе онолку колку што сакаме рачно да го печеме за вас. Сертифициран органски од ОЦИА. Подготвување и складирање : Започнете со чист производител на кафе и ладна, пријатна вода за дегустација. Користете барем една добро заоблена лажица кафе на шест унци вода. Препорачуваме силно сварена чаша, бидејќи појасно го открива специјалниот карактер на кафињата од првата колонија. За најдобри резултати, извадете го кафето од топлина и пренесете го на термичка карафе за да уживате во вашето слободно време. Никогаш не зовријте, повторно загревајте или оставете на која било површина за греење повеќе од 30 минути. 12 мл (340 g) 204 W. 22-ри улица Норфолк, VA 23517 800-446-8555 кафе, земја, француски пазар, темно печење. 100% кафе Арабика. Сертифициран фер трговија. УСДА органски. Рачно печено од 1902 година. Од 1902 година, луѓето уживаа во извонредниот вкус и карактер на нашите премиум кафиња. Првата колонија е во сопственост на 96.000 лозари на кафе од регионот Антиокија во Колумбија. Нашето наследство, заедно со нивната страст, ги произведува најдобрите кафиња. Се надеваме дека уживате во секоја голтка од првата колонија кафе онолку колку што сакаме рачно да го печеме за вас. Сертифициран органски од ОЦИА.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне