• Свеж
Трговска марка ликовна уметност Појадокот е подготвен платно уметност од Лоис Брајан, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност Појадокот е подготвен платно уметност од Лоис Брајан, бел мат, дрвена рамка

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Подготвени за висина : Сè уште живот, ова подготвено уметничко парче, со готов, се одликува со појадок на маса. Припечатено од 11x14 Giclee под акрилик во рамка со темно дрво од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање на репродукции на ликовна уметност со квалитетен музеј. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во темна дрвена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне