• Свеж
2. КТ овална форма креирана прстен на каналот на александрит во сребро сребро

2. КТ овална форма креирана прстен на каналот на александрит во сребро сребро

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Нагласете го вашиот изглед со овој сребрен сребро 2,75 кг вкупна тежина на три-камен прстен со три-камен. Овој создаден прстен на Александрит е токму за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачката боја што ја менува Александрит е theвезда на овој сребрен прстен. Александритските камења имаат единствена способност да ја менуваат бојата во зависност од светлината што е присутна. Овие камења се менуваат од виолетова во розова во затегнување, давајќи ви извонредна промена на бојата. Во центарот на овој класичен прстен е овална форма создадена александрит која е нагласена со деликатна кубна цирконија. Овој женски сребрен сребрен три-камен прстен е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 2,75 КТ овална форма Создадена прстен на александрит во каналот во сребро 2,75ct вкупна тежина Александрит. Овална форма создаде александрит. Канал прстен во 925 Стерлинг сребро. Промена на бојата Александрит. Александритите ја менуваат бојата во зависност од присутната светлина. Каменот може да се промени од виолетова во затегнување во розова боја. Јуни Борден камен. Александрит е 9 x 7мм со поставка на канали. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне