• Свеж
Апстрактни индустрии за студенти на индустријата над живописни форми жолто сино црно врамен wallиден уметност, 14, дизајн од Бронвин Бејкер

Апстрактни индустрии за студенти на индустријата над живописни форми жолто сино црно врамен wallиден уметност, 14, дизајн од

DEN 639.68

Од стока
Во продавницата

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурална wallидна уметност“. Ние започнуваме со литограф на ГИКЕЕ, монтиран на дрво, и го завршиме со завршница на мозочен удар со текстура. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебела рамка од жито од дрво од дрво за да додадеме длабочина и смалување . подготвени за виси - не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн од Бронвин Бејкер.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне