• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Мојсеј“ ја омаловажната уметност од Дин Русо

Трговска марка ликовна уметност „Мојсеј“ ја омаловажната уметност од Дин Русо

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Уметник : Дин Русосубјект : Animalsивотни Стил : Современа продуктивна типот : дрвена рамка, бела матка, акрилитис подготвена за обесеност, изменето врамено уметничко дело има живописен портрет на пит -бик со "Секое куче се насмевнува на истиот јазик " напишано околу него. 8x10 Giclee Print под акрилик во рамка од дрво 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Дин Русо „Мојсеј“ ја омаловажуваше врамената уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне