• Свеж
Трговска марка уметност Нов Зеланд бои распрскувачки мапи Канвас уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка уметност Нов Зеланд бои распрскувачки мапи Канвас уметност од Мајкл Томпсет

DEN 399.84

Од стока
Во продавницата

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има мапа на Нов Зеланд со распрскувачи на бои. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне