• Свеж
1. КТ зрачен исечен виолетова аметист солитер прстен во сребро сребро

1. КТ зрачен исечен виолетова аметист солитер прстен во сребро сребро

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Пополнете го вашиот изглед со овој сребро сребро 1,25 CT вкупна тежина Аметист солитер прстен. Овој природен прстен за аметист е исправен за посебни прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачкиот виолетова аметист е theвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е зрачен пресечен природен аметист. Овој женски прстен на Silver Silver Solitaire е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 1,25 КТ зрачен исечен виолетова аметист солитер прстен во стерлинг сребро 1,25ct вкупна тежина аметист. Зрачен пресечен природен аметист. Ringвонење на солитер во 925 Стерлинг сребро. Виолетова боја аметист. Февруари роден камен. Аметист е 8 x 6mm со поставка за пасијанс. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне