• Свеж
1 4CT TDW Diamond 10K бело злато во форма на маркиз во форма на ореол прстен

1 4CT TDW Diamond 10K бело злато во форма на маркиз во форма на ореол прстен

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Направете елегантна, без напорна изјава за loveубов со овој исклучителен прстен за ангажман на империјалниот дијамант. Изработено во бело злато, овој прстен се карактеризира со маркиза во форма на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар. Двојно ореол со помали дијаманти со акцент го опкружува центарот на кластерот, додека дополнителни дијаманти формираат лента на умен изопачената изопачена шипка. Магичен изглед што таа ќе го богатува, овој удобно прстенот воодушевува со дијаманти и светла полирана сјај. Дијамант WT : 1/4 Карат Дијамант Боја : H-I Diamond Clarity : I2 Дијамант Поставување : Prong Set направено во 10kt бело злато достапно во големини 6-9.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне