• Свеж
Прстен на прстенот на родител на родител на бело злато од бело злато

Прстен на прстенот на родител на родител на бело злато од бело злато

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Прославете го месецот на вашето раѓање со овој 10 карат бело злато прстен. Овој впечатлив прстен е украсен со 0,42 CTTW во облик на срцев вид на виолетова аметист скапоцен камен придружен со два дизајн на отворено срце за прекрасен изглед. Овој февруари прстен за родилници доаѓа во големина на прстот 5. Метал Тежина : 0,90 грамсјерви Тип : Стил на фининг : Gemstone Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 10 karatmetal Color : Whiteband ширина : 1,1mmring Големина : 5 Gemston : Purplecut : Face Ted Shape : Heartsize : 5mmweight : 0.42 Cttwquantity : 1jewelry Поставување : Пронгиур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја за потекло : Индија 10 Карат бело злато, Аметист.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне