• Свеж
Карат Т.В. Brilliance фино накит круша исечен дијамантски прстен за ангажман во 10kt жолто злато, големина 8

Карат Т.В. Brilliance фино накит круша исечен дијамантски прстен за ангажман во 10kt жолто злато, големина 8

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

1 Карат Т.В. (I2 јасност, H-I боја) Брилијантност фино накит, исечен прстен за ангажман на дијаманти во 10 кт жолто злато, големина 8 Овој прстен за ангажман е совршен начин да ја искажете својата верност и вечна убов. За жената што ја обожавате, овој пенлив прстен за ангажман на дијаманти 1 CTTW го прогласува нејзиниот софистициран стил. Изработено во 10kt жолто злато, овој моден дизајн дизајн прикажува треперлива дијамант во форма на круша 1/5 (H-I, I2) завиткан во двојна рамка од дијаманти. Прекрасната двојна ред со дијаманти, кој го наметна, се привлекува женствена привлечност кон изгледот. Придружуван од сертификат за автентичност на брилијантност за автентичност, овој ангажман прстен е единствен избор што ќе го сака засекогаш. Исто така е одличен избор за подарок за посебна пригода или годишнина. Карат вкупна тежина : 1 CTTW. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Централна форма на дијамант : Исечена круша. Страна форма на дијамант : круг. Метал : 10kt жолто злато. Позлата : Белиот родиум. Големина на прстенот : 8. Микроскопски сплит и камен поставен камен. Внимателно спакувани во кутија заедно со анти-Трарнична хартија. Прстен за ангажман на Diamенски дијаманти во 10 кт жолто злато од брилијантниот убав накит. Земја на потекло : Индија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне