• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'БК бои и обрасци i' платно уметност од Бета Цизовска Јанг

Трговска марка ликовна уметност 'БК бои и обрасци i' платно уметност од Бета Цизовска Јанг

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Abstract Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има модерна апстрактна фотографија на обрасци и светлина во нијанси на сина боја. Истакнати бои : Сина, светло сина Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Современа апстрактна фотографија на обрасци и светлина во нијанси на сина боја.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне