• Свеж
Каталитички конвертер на Вокер издувни гасови со интегриран колектор за издувни гасови се вклопуваат: 2013- Lexus ES, 2013- Toyota Avalon

Каталитички конвертер на Вокер издувни гасови со интегриран колектор за издувни гасови се вклопуваат: 2013- Lexus ES, 2013-

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Дизајнирани, тестирани и потврдени за обезбедена усогласеност за да ги исполнат стандардите на CARB, каталитички конвертори на Walker Calcat се достапни за OBDII (1996 и понови) и не-OBD (1995 и постари) возила и дава прецизно вклопување во форма на ОЕ. Косистенција на EO# D-182-72 CARB-за употреба на возила OBDII, 1996 година и понови и не-OBD 1995 и постари. Правно за продажба во CA, CO и други држави кои бараат конвертори за замена во согласност со јаглерод. Консултирајте се со регулативите за конверторот на вашата држава. Доследни перформанси-Користете прецизен процес на обложување во стилот на ОЕ за да примени материјал за катализатор на подлогата, обезбедувајќи конзистентни перформанси за уверување на емисиите. Дизајн на директно вклопување-Конвертор на завртки, завртки на ОЕ со интегрирани склопови на повеќекратни работи кои се прикачуваат директно на главата на цилиндарот на моторот и одговараат на сите врски низводно. Силен и издржлив-има дебели прирабници во форма на ОЕ, закачалки и загради за јачина и тело од не'рѓосувачки челик со алуминизирани цевки и топлински штитови за трајност. Супериорна технологија-Оптимална висока технологија за Washcoat формулирана за испорака на супериорни перформанси (во споредба со конвертори во согласност со ЕПА).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне