• Свеж
Уникатни поволни цени, се протегаат плетено столче за трпезарија, лизгање на кафе

Уникатни поволни цени, се протегаат плетено столче за трпезарија, лизгање на кафе

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Изработена од 100% висококвалитетна ткаенина од полиестер спандекс, ова уникатно покритие за трпезариско столче е меко, удобно, одлична дишеност. Сликиот за трпезариско столче е истегнување, истегнување што брзо се опоравува. Стилски модерен геометриски плетенка дијамантска решетка Дизајн на решетки му дава на вашиот стар, избледен стол бренд боја. Лесно е да се координира со декор на вашата соба. Совршено за трпезарија, кујна, дневна соба, ресторан, хотел, свадбен банкет, прослава и церемонија итн. Високострејната ткаенина го прави столот Сликир лесен за облекување и полетување и овозможувајќи му на лизгачот да одговара на повеќето видови столици. Машинска миење, одделно во ладна вода на нежниот циклус. Ве молиме, погледнете го мерењето за да бидете сигурни дека столот за трпезарија го опфаќа вклопувањето на вашиот стол пред да го купите и да дозволите мала разлика во бојата, како резултат на варијациите на резолуцијата на мониторот и осветленоста на светлината во студиото. Потекло на потеклото : Увоз на фабрики Содржина : 95% полиестер, 5% спандекс уникатни поволни цени 2-пакет-истегнат плетен стол за трпезарија лизгање на кафе материјал : полиестер спандекс. Погоден со големина на столот : Висина на грбот : 17,7 "- 21,7" Ширина на грбот : 13.8 "- 17,7" Должина на седиштето : 15.7 "- 19,7" Ширина на седиштето : 15,7 "- 19,7". Геометриска плетена дијамантска шема на решетки. Заштитете го вашиот стол за јадење од нечистотија, гребење, истури, итн. Машина за перење. Земја на потекло : Увезена содржина на ткаенина : 95% полиестер, 5% спандекс.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне