• Свеж
Popsicle едноставно мразот pops јагода малина КТ

Popsicle едноставно мразот pops јагода малина КТ

DEN 79.52

Од стока
Во продавницата

Едноставно popsicle јагода и малина мраз Поп се совршен начин да се заврши еден ден на летна забава. Направени со вистински шеќер од трска и со вкусови и бои од природни извори, овие мраз се појавуваат едноставно освежувачки! На 40 калории по мраз поп, овој освежувачки третман може да го ужива целото семејство. Тие се погодно со големина, за да можете да се развивате и да се одвикнете без разлика дали сте дома, парк или плажа. Popsicle Pops се богатство на американски третман повеќе од 100 години и останува омилениот мраз поп на Америка. Во 1905 година, 11 -годишното момче, Френк Епдерсон го измисли првиот мраз поп. Една ноќ Френк истури сода во прав во вода и го измеша со мешачки стап. Тој случајно ја остави смесата надвор цела ноќ во студ. Френк се разбуди следното утро за да открие дека неговиот пијалок е замрзнат како мраз. Тоа беше хит со неговите пријатели и се роди класик! Посетете за да ги проверите сите наши сорти на Ice Pop, дознајте за нови производи и пријавете се за да добиете вести за е -пошта! Пронајдете ги овие вкусно освежувачки овошје се појавува во патеката за замрзнување и не заборавајте да ги испробате нашите други производи во семејството Popsicle. Popsicle едноставно мразот Pops јагода малина 18 ct едноставно popsicle јагода малина мраз се прават со ладен, овошен јагода и малина. Овие мраз се прават со вистински шеќер од трска и со вкусови и бои од природни извори. Секој мраз поп е 40 калории. Погодно со големина, за да можете да се развивате и да се одвртите без разлика дали сте дома, парк или плажа. Послужете ги овие освежувачки мраз на вашите гости на следната забава за пикник, скара или базен. Едноставно освежувачки, едноставно popsicle!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне