• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Rust Fall Forest“ Canvas Art by Brooke T. Ryan

Трговска марка ликовна уметност „Rust Fall Forest“ Canvas Art by Brooke T. Ryan

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Уметник : Брук Т. Рајансубјект : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има есенска шума што ја исполнува рамката. Истакнати бои : сива, тен, кафеава, црна, зелена, бела боја која ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Есенска шума што ја наполни рамката.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне