• Свеж
Само мојот стил крајниот пластичен центар за накит

Само мојот стил крајниот пластичен центар за накит

DEN 208.80

Од стока
Во продавницата

Дизајнирајте своја сопствена линија на сопствени додатоци за носење и споделување со само мојот стил Ultimate накит центар, унисекс, дете, на возраст од 6+ години! Комплетирано со илјадници шарени акцент мониста, стотици мониста (и привлечност!) Во секоја буква од азбуката и еластично придржување кон сите заедно-овој комплет за мушка има сè што ви треба за да создадете 30 додатоци од еден вид , плус вградена лента за монистра за да ви помогне да започнете! Скокајте десно и започнете да создавате или следете ги целосно илустрираните упатства за да научите како да дизајнирате 5 трендовски стилови, вклучувајќи ѓердани со брада, нараквици со три влакна, цветни нараквици и многу повеќе. Добијте фенси кога поставувате налепници - како што се мировни знаци и фрази како „ОМГ“ - на рамни мониста за да создадете емотиконски привлечност или да дизајнирате накит Y2 K со букви мониста што го пишуваат вашето име или други зборови. Користете го горниот дел од кутијата за складирање како рамна површина за распоред и да ги испланирате вашите дизајни, а потоа чувајте ги сите ваши материјали во случај кога сакате да го земете вашиот накит во движење! Мониста е одлично за зајакнување на фините моторни вештини-и исто така е совршена активност за викенд-ден за време на викендот за правење сам или со пријателите. Без разлика дали сте веќе искусен производител на нараквици или ова е прв пат да размислите за занаетчиството, само мојот стил персонализирано студио за накит го олеснува станува креативно! Совршено е за секој дизајнер кој наскоро ќе биде на возраст од 6 и повеќе години. Само мојот стил Крајниот центар за накит, Унисекс, дете, на возраст од 6+ години. Дизајн и креирајте 30 парчиња персонализиран накит со само мојот стил Ultimate Center накит. Вклучува над 3.000 живописни мониста и привлечност што можат да се мешаат и да се совпаднат со да се надополни кој било стил. Вградената станица за монистра ви помага да ги испланирате вашите дизајни однапред, да заштедите време и да останете организирани. Напишете го и изрази го вашиот стил Y2 K со азбука и акцент мониста - нишајте го вашето име, монограм или дури и инспиративни пораки и фрази како „сјај на“ и „моќ на девојчиња“. Користете ги упатствата за лесно следење како упатство за да научите 5 ладни дизајни, вклучително и нараквици и ѓердани со двојно и тројно влакно. Чувајте ги сите ваши материјали во пригоден случај за складирање, а потоа однесете ги во куќите на пријатели или на патни патувања. Правењето накит помага во подобрување на умешноста и истражување на креативно изразување, сè додека се забавувате. Овој комплет за накит DIY е ексклузивна ставка. Комплетот вклучува : 700 тркалезни мониста, 96 азбучни мониста, 48 привлечни азбуки, 500 монистра со скапоцени камења, 1 торба мини семе од семе, 200 проucирни мониста, 8 торби мешани мониста (по 50 брои секоја), 1 налепница (4 x 6 in.), 1.000 монистра во форма на дијаманти, 14 рамни мониста, 2 снопови еластично придржување (по 5 г. Опсег на возраст : 6 години и повеќе. Пакувањето може да варира!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне