• Свеж
Miabellaенски CT CT Sapphire и Diamond Accent 10kt yonight yentivery прстен на годишнината од вечноста

Miabellaенски CT CT Sapphire и Diamond Accent 10kt yonight yentivery прстен на годишнината од вечноста

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Дополнете го вашето секојдневно, деловно или формално носење со овој исклучителен миабела сафир и дијамантски акцент полу-верен прстен. Идеално за секојдневно носење, овој прстен е изработен во бујно бело злато и има три камења од сафир со сила од сила, со половина од рамка, наизменично со 16 дијаманти со сет на обложување на пронг (G-H, I2-I3). Засилен со висок полски финиш, овој егзотичен прстен е додаток на која било колекција на накит и совршен подарок за септември. Направено во 10kt бело злато. 1/2 CT T.G.W. Сафир. Исечен сафир : Багета. 0,07 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Половина камења во рамки и поставени од постери. Ширина на опсегот : 1,7мм. Прстен на вечноста. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне