• Свеж
Обединета расадник во живо мандевила розово растение високо во виси корпа

Обединета расадник во живо мандевила розово растение високо во виси корпа

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Возрасна од Обединетата расадник, корпата за виси Мандевила произведува розови цвеќиња што се протегаат од 2 до 3 внатре и создаваат елегантен тропски изглед. Природни алпинисти, овие убавици се зачудувачки во корпа за виси или во садови за внатрешен двор. Ништо не вели лето како розови цвеќиња. Донесете ги овие прекрасни растенија покрај базенот и создадете тропски рај. Мандевила уживате во светлината и топлината и се изведува најдобро во топли температури помеѓу 65 ° до 90 ° и високото директно ниво на светлина. Мандевила треба да биде засадена на полно сонце за да може добро да цвета. Willе толерира низа почви, сè додека почвата е добро исцедена. Мандевила треба редовно да се напои и оплодува. Растенијата помагаат во намалувањето на стресот и вознемиреноста додека ја стимулираат креативноста и продуктивноста. Одлично за себе или како подарок. Мандевила ужива високо до средно светло, претпочита топлина и влажност и животи удобно помеѓу 65 ° F до 90 ° F. Крвачка грижа за растенијата - Мандевила расте најдобро внатре Топла, тропска клима со високи нивоа на влажност и влага, Харди внатре. Лесната, филтрирана сенка за време на најжешкиот дел од денот е прифатлива, овие зимзелени лози напредуваат во брзо одводнување, глинеста, плодна почва со p H од 6,6 до 7,8. Избегнувајте садење мандевила во тешки глинени почви со лоша дренажа за да спречите гнили корени. Испорака до екстремни состојби на ладно време, исто така, не се препорачува, сопствениците на миленичиња треба да бидат свесни дека според ASPCA, Мандевила не се токсични за домашни миленици, но треба да се чуваат од внесување на кој било дел од растението, секое живо растение ќе биде малку поинаку, така што растението Добивате може да варира од претставата за фотографии. Мерењата се земаат од дното на тенџерето до горниот дел на растението.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне