• Свеж
Ixtreme Boys Puffer Jacket and Ski Bib сет, 2-парчиња, големини 4-18

Ixtreme Boys Puffer Jacket and Ski Bib сет, 2-парчиња, големини 4-18

DEN 1231.84

Од стока
Во продавницата

Без разлика дали тој ги погодува падините со семејството или се подготвува за сесија за градење на снежни луѓе, чувајте го вашето момче покриено и тостично со оваа пуферна јакна и ски-биб поставена од ixtreme. Во боја на бојата со дизајн со качулка, оваа пуфтерска јакна на момчињата има затворено затворање со плоча за кука и јамка за безбедно вклопување. Снежната биб е обележана со прилагодливи ленти за рамо за удобност и еластични отвори за нозе за да се задржи студот. Материјал : 100% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Комплетот вклучува : 1 палто со пафери и 1 ски -биб. Карактеристики на јакна : Предно затворање на поштенски патенти со покриена плоча; Дизајн со качулка; Поларно руно-обложено; блокирање на бои. Карактеристики на снегот : прилагодливи ленти за рамо; Еластични отвори за нозе. Момци со пуфери и ски -биб поставени од розово платина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне