• Свеж
Кардинал очајни домаќинки валкани алишта за алишта во калај

Кардинал очајни домаќинки валкани алишта за алишта во калај

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Можете ли да задржите тесен поводник на деталите за вашите приватни работи, или ќе бидат раскажани приказни за Тадри? Јас-ти! Врз основа на хит ТВ сериите и позајмување од деталите за животот на Сузан, Линет, Бри, Габриел, Еди и нивните семејства, во очајната игра за валкани алишта за домаќинки во калај, вашата цел е да бидете единствениот играч чија Валканата мала тајна не се претпоставува правилно. Вклучува табла за игри со виткање со спин, 50 валкани картички за перење, 1 умре, 6 пиони, 6 дневници и 100 тајни картички и цврсто калај за складирање. За 2 до 6 играчи на возраст од 13 и повеќе години. Кардинал очајни домаќинки валкани алишта за перење во калај препорачана возраст : 12-15 години. Препорачана возраст : 12-15 година. Максимален број на играчи : 6. Минимален број на играчи : 2. Тема/Предмет : Забава, учење. Минимален број на играчи : 2. Максимален број на играчи : 6. Тема/Предмет : Забава, учење.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне