• Свеж
Трговска марка уметност Млечен пат Канвас уметност од Филип Саин-Лоуди

Трговска марка уметност Млечен пат Канвас уметност од Филип Саин-Лоуди

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Подготвени за Hanghigh квалитетно достапно во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има патека низ дрвјата во зима. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне