• Свеж
Поставете сет на бебето момче Шерпа

Поставете сет на бебето момче Шерпа

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Во сет како овој, вашето мало момче може да изгледа најдобро додека останува супер удобно. Џемперот на вратот на „Хедер сива екипаж“ има џеб од маслиново кордорој и ребрести деколте, манжетни и полите. На вратот има копчиња за да се облече супер лесно. Повлечете ги панталоните со маслиново кордори го комплетираат сетот, со еластична лента за половината и валани манжетни. ● Состав : руно, 60% памук, 40% полиестер ● Состав : Кордура, 62% памук, 35% полиестер, 3% спандекс.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне