• Свеж
Подобри домови и градини Вентура челик Стационарно плетен столче за јајца - крем

Подобри домови и градини Вентура челик Стационарно плетен столче за јајца - крем

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Најдоброто седиште на внатрешен двор, подобрата домови и градини Вентура Стационарно плетен столче за јајца е единствена опција за вашиот простор за живеење на отворено. Дизајнирано со привлечни плетени акценти во неутрални тонови за да одговараат на скоро секој стил на декор на отворено, и финиш отпорен на 'рѓа во прав што го прави совршено место за уживање во времето. Оваа прекрасна столче за јајца нуди длабоко седење на лабави перничиња перници направени од 50% рециклирани материјали кои се лесни за отстранување за чистење по потреба. Подобрите домови и градини Вентура Стационарна плетена јајце стол ќе направи добредојден додаток на вашиот двор, тремот, ланаи, градина или задниот двор и е дел од колекцијата на мебел за мебел за отворено домови и градини Вентура (други предмети што се продаваат одделно). Плетен акцентиран стационарен стол од јајца. Црната челична рамка е обложена со прав за да се спротивстави на 'рѓа, боење и пилинг во кое било време. Рачно засаден, плетен од сите временски услови. Меки перничиња изработени од издржлива полиестерска ткаенина обоена со раствор направена со 50% рециклиран материјал. Перничињата за седишта исполнети со 50% полиестерско влакно и 50% полиуретанска пена. Назад перничиња исполнети со 70% полиестерско влакно и 30% капење на влакна. Поддржува до 225 фунти. Препорачано за употреба на отворено. Грижа : Исчистете со влажна крпа и суво воздух. Не бели или користи растворувач. Препорачано е капакот на мебелот. Собрани димензии на столот : 36.61 "x 41,73" x 58,46 ". Димензии на пакетот : 43,7" x 39,37 "x 18.11". Потребно е собрание. Тежина на столот : 42,95 фунти. Материјали за производи : челик, плетен, полиестер, полиуретан. Боја : крем. Модел # BHS136157386302.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне