• Свеж
Faded Glory Girls 'Flyaway Cardigan

Faded Glory Girls 'Flyaway Cardigan

DEN 319.68

Од стока
Во продавницата

Fadeed Glory Girls Flyaway Cardigan е совршен за оние кул денови кога врвот со кратки ракави не е доволен, а редовниот џемпер или јакна е премногу затнат. Направено од супер-мека и лесна мешавина од полиестер, овој плетен кардиган ќе го задржи вашето малечко удобно без да се чувствувате рестриктивно. Прекрасното отворено фронт на летање убаво и обезбедува шик профил, додека ракавите со 3/4 должина help помагаат да остане пријатна без да влезе во патот. Овој кардиган е достапен во најразлични забавни бои и убаво работи како последен слој на нејзиниот секојдневен пролет и есенски ансамбл. Faded Glory Girls на Flyaway Cardigan : Polyester, Rayon. Кардиган. Плетена измислица. Flyaway Отворен фронт. 3/4 ракави. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно со слични бои, нежен циклус, не бели бели, суво суво на ниско ниво, отстранете веднаш, ладно железо доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне