• Свеж
Лав бренд предиво од памук ДК Какао лесен памук кафеав предиво пакет

Лав бренд предиво од памук ДК Какао лесен памук кафеав предиво пакет

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Запознајте 24/7 памук ДК! Нашето фано-фаворитно 24/7 памучно предиво сега доаѓа во тежина на светло (Cyc #3) !! 24/7 памук ДК е лесна грижа, 100% памучно предиво со прекрасна сјај и драпе, што го прави совршен за целогодишна облека, шалови, домашен декор, додатоци за бања и кујна и предмети за бебиња. Изберете од најразлични бои, од весели нијанси до софистицирани неутрали. Getе добиете 273 јарди во секоја топка од 100 грама. • Тежина на предиво : 3 светлина • Мерач на капчиња : 16 sc x 20 r на G-6 (4mm) • Плетен мерач : 24 sts x 28 r на #6 (4mm) • Јарда : 273 Yd/250 m • Тежина : 3,5 мл /100 g • влакна : памук • Детали за влакна : 100% памук • Упатства за нега : машина за миење и суво.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне