• Свеж
Планински високи органски овластени органски гравки од црна желка, вреќи со 1 lb

Планински високи органски овластени органски гравки од црна желка, вреќи со 1 lb

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Црната желка грав се мали, црни и дебели. Со мека цветно текстура и богат, вкус на печурки, црна желка грав ја држат својата форма кога добро се готват и апсорбираат придружни вкусови. Овие грав се одлични за латиноамериканските и шпанските кујни. Парови одлично со најразлични бели и кафеави ориз за да направат класичен сад со ориз и грав. Тие му обезбедуваат на вашето тело широк спектар на хранливи материи од протеини до диетални влакна, железо до калиум. Густата и месна текстура ги прави одличен избор за вегетаријански јадења. . Од 1999 г. Ние го земаме деловниот модел „Фарм на табела“ понатаму со мрежа на независни земјоделци. Нашите земјоделци зедоа специјализиран пристап, од почва без хемиски ѓубрива и пестициди до одржливи земјоделски практики за да ги развиваат најздравите можни култури. Сите наши сорти на грав имаат супериорен вкус, квалитет и текстура. Гравот се здрави од срцето и темелен извор на протеини, растителни влакна и добри јаглени хидрати . Црниот грав од желка се мал грав со црна боја што ја држат својата форма кога се готват и апсорбираат придружните вкусови многу добро . Суштински фан омилен за готвење чили, супи , Салати, такос и бурито рецепти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне