• Свеж
Одлична вредност Замрзнато готвено дополнително мали излупени и разоткриени ракчиња од опашката, Оз

Одлична вредност Замрзнато готвено дополнително мали излупени и разоткриени ракчиња од опашката, Оз

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Направете вкусен оброк со овие замрзнати излупени излупени преостанати опашки од екстра мали ракчиња. Тие се подготвени за употреба во рецепт веднаш. Овие замрзнати, излупени и разоткриени ракчиња се подготвени да ги стопат и да јадат. Подготвени за неколку минути, тие добро се спаруваат со сос од Алфредо, тестенини, ориз и многу други состојки. Овие претходно зготвени ракчиња се одличен низок калоричен, посно извор на протеини. Тие се добри за вас и се вкусни за јадење. Овој производ е одржливо изворен и трети лица сертифициран како исполнување на најдобрите стандарди за практики за аквакултура за целиот ланец на производство, вклучувајќи ја и фармата, фабриката за преработка, мрестилиште и мелница за добиточна храна. Оваа сертификација на трети страни се фокусира на безбедноста на храната, социјалната помош, влијанието врз животната средина и здравјето и благосостојбата на животните, што ги прави одговорен избор. Тие доаѓаат во торба од 12 мраз што содржи 75 до 112 парчиња. Уживањето во омилената морска храна е лесно со овие замрзнати зготвени излупени девенирани опашки од екстра мали ракчиња. Одлична вредност Замрзнати варени дополнителни мали излупени и разоткриени ракчиња од опашката, 12 мл. 100-150 ракчиња по фунта. Излупени и развиени, опашки.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне