• Свеж
Момци за чудо нација опуштени фит панталони со џогер, големини 4- & хаски

Момци за чудо нација опуштени фит панталони со џогер, големини 4- & хаски

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Подгответе го и за училиште и играјте во панталони за џогерски момчиња од Wonder Nation. Француската плетена ткаенина Тери ќе му помогне удобно да се брише низ сезоните во транзиција. Забавни времиња ќе бидат во овие опуштени вклопувачки џогери кои можат да останат во чекор со неговиот потег со неговиот издржлив дизајн на памук-мешавина. Вашето момче ќе биде незапирливо со додавање на половината што може да се прилагоди на влечењето, давајќи им на овие пантолони со џогер за момчиња прилагодливо вклопување. Исклучиво на. Материјал : Цврсти материи : 50% памук/50% полиестер; Греј Хедер : 60% памук/50% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. ФИТ : Опуштено. Затворање : Стил на влечење. Ockебови : 2 странични џебови. Карактеристики : панталони во стил на џогер со еластизирани манжетни на глуждовите; 24 "inseam; еластична лента за половината со прилагодлив цртеж. Опуштениот џогер на момчињата од Wonder Nation.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне