• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Ирис на црна IV“ платно уметност од Крис Пашке

Трговска марка ликовна уметност „Ирис на црна IV“ платно уметност од Крис Пашке

DEN 242.72

Од стока
Во продавницата

Уметник : Крис Пасккесјубјект : Флоралстајл : Боемскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сини ириси со бели прегледи на црна позадина. Удобноста на Чрис Пашке со четката Суми и континуирана студија со азиски мајстори со азиски мајстори има ја донесе „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сини ириси со бели контури на црна позадина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне